Galatasaray
Giriş Tarihi : 05-05-2016 17:43   Güncelleme : 05-05-2016 17:43

Hayal kırıklığı Ryan Donk

Galatasaray'da devre arasında transfer edilen Ryan Donk, Felipe Melo'nun yerini tutamadı. Sarı-kırmızılılar Hollandalı sahada olduğu vakit organizasyon sıkıntısı yaşıyor.

Hayal kırıklığı Ryan Donk

Galatasaray'da devre arasında transfer edilen Ryan Donk, sarı-kırmızılılarda bekleneni veremedi. Devre arasında Kasımpaşa'dan transfer edilen Hollandalı futbolcu, Galatasaray'ın orta sahasına çare olamadı.

Asıl mevkisi stoper ve ön libero olan 29 yaşındaki futbolcu, bu bölgede büyük zaafiyet yaşadı. Sezon başında gönderilen Felipe Melo'nun yerini dolduracağı beklentisiyle Florya'ya gelen Donk, sarı-kırmzılı forma ile çıktığı 14 maçta iç açıcı bir futbol sergilemedi.

SAVAŞÇI RUHU YOK

Galatasaray, Ryan Donk'un oynadığı 14 resmi maçta sadece 3 galibiyet alabildi. Bu maçların 3'ünde galip gelen Cimbom, kalan 11 maçta da beraberlikle sahadan ayrıldı. Oyun kurma konusunda pek beceri gösteremeyen Hollandalı, sık sık yaptığı pas hatalarıyla da sarı-kırmızılı taraftarların tepkisini çekti. Donk'ta Felipe Melo'da olan savaşçı ve hırslı karakteri göremeyen taraftarlar, bu transferden dolayı hayal kırıklığı yaşadılar.

EMRE ÇOLAK ÇIKIŞTA

Ryan Donk'un formsuzluğu ve Wesley Sneijder'in sakatlığında teknik direktör Jan Olde Riekerink, orta sahada Emre Çolak-Selçuk İnan ve Bilal Kısa üçlüsünü tercih etti. Teknik kapasitesi yüksek olan bu üç orta saha Galatasaray'ın son dönemlerdeki paslı, organize oyununun da kilit faktörü oldu.